Logotyp

KONTAKT

Kommunförbundet Stockholms Län har kansli på Södermalm i Stockholm, nära Medborgarplatsen och Södra station.

Kommunförbundet Stockholms Län

Box 38145, 100 64 Stockholm

Besöksadress:
Fatburen, Södermalmsallén 36

Telefon:
08-615 94 00

Organisationsnummer:
222000-0448

E-postadress:
info@ksl.se

E-postadress registrator:
registrator@ksl.se

Parkering:
Det finns flera parkeringshus i området. Det närmaste hittar du i Västgötagränd.

  • Alla

    (48)

  • Person

    (48)

Titel

  • Verksamhetschef
  • Förbundsdirektör
  • Administrativ chef
  • Strategisk kommunikatör
  • Processledare
  • Uppdragssekreterare
  • Förbundssekreterare
  • Kontorsvärd
  • Ekonomiansvarig
  • IT- och lokalansvarig
  • Handläggare
  • Systemförvaltare
  • Systemadministratör
  • Produktionssamordnare
  • Projektledare
  • Kommunalekonom
  • Kommunikatör

Taggar

  • Psykiatri
  • Beroende
  • Sekretariat BUSSAM
  • Kommunalekonomi
  • Jämför gymnasieskolor
  • UEDB
  • e-strategi
  • Regionala programråd
  • Strategisk HR
  • Strategisk IT
  • Upphandling
  • Lokalfrågor
  • Rekrytering
  • Arbetsmiljö
  • Högskolesamverkan
  • Lärarutbildning
  • Kunskapsutveckling
  • Förskola
  • Grundskola
  • dimensionering lärarutbildning
  • FoU utbildning
  • Svealands Kustvattenvårdsförbund
  • Östra Sveriges Luftvårdsförbund
  • Luftföroreningar
  • Vattenvård
  • Press
  • Integration
  • Energieffektiviseringsnätverk
  • Regionala noder för energikartläggning
  • Energikartläggning
  • VAS-rådet
  • Geodatarådet
  • Regionalt energikontor
  • Samverkansavtal
  • Programpriser
  • Strukturtillägg
  • Utbud
  • Nationella program
  • Yrkesprogram
  • Tilläggsbelopp
  • Egenvård

Arbetsområde

  • Hälsa och stöd
  • Barn och unga
  • Funktionsnedsättning
  • Hemsjukvård
  • Äldre
  • Öppenhet och digitalisering
  • Gymnasieantagningen
  • E-hälsa
  • Utbildning och arbetskraft
  • Vuxenutbildning
  • Högskole- och forskningsfrågor inom utbildning
  • Bo och verka
  • Inflyttning och delaktighet
  • Individ och familj
  • Gemensam gymnasieregion
  • Samverkan med Stockholms läns landsting
  • Infrastruktur och bostäder
  • Digital agenda Storstockholm
  • Förutsättningar för e-förvaltning
  • Miljö, energi och klimat
  • Kommunalteknisk infrastruktur
  • Kultur och fritid
Visa filtrering
Inga resultat Ingen sökterm
  • Anna Lindskog anna.lindskog@ksl.se
    Tel: 08-615 94 14
    • Processledare
    • Hälsa och stöd
    • Barn och unga
    • Psykiatri
    • Beroende
    • Sekretariat BUSSAM
  • Anna Nerelius anna.nerelius@ksl.se
    Tel: 08-615 94 08
    • Processledare
    • Hälsa och stöd
    • Funktionsnedsättning
    • Hemsjukvård
    • Äldre
  • Annica Ekstedt annica.ekstedt@ksl.se
    Tel: 08-615 94 06
    • Processledare
    • Hemsjukvård
    • Kommunalekonomi
  • Bengt Gunnarsson bengt.gunnarsson@ksl.se
    Tel: 08-615 94 44
    • IT- och lokalansvarig
  • Birgitta Eriksson birgitta.eriksson @ksl.se
    Tel: 08-615 94 35
    • Uppdragssekreterare
    • Hälsa och stöd
    • Öppenhet och digitalisering
    • Hemsjukvård
  • Camilla Kagarp jamforservice@ksl.se gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
    • Jämför gymnasieskolor
  • Charlott Rydén charlott.ryden@ksl.se
    Tel: 08-615 94 51
    • Verksamhetschef
    • Gymnasieantagningen
    • UEDB
  • Chris Christensen chris.christensen@ksl.se
    Tel: 08 - 615 94 18
    • Ekonomiansvarig
  • Christina Persson gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Christina Ring christina.ring@ksl.se
    Tel: 08-615 94 09
    • Processledare
    • Öppenhet och digitalisering
    • E-hälsa
    • e-strategi
  • David Folke david.folke @ksl.se
    Tel: 08-615 94 17  
    • Processledare
    • Utbildning och arbetskraft
    • Vuxenutbildning
    • Regionala programråd
  • Derya Erdal derya.erdal@ksl.se
    Tel: 08 - 615 94 05  
    • Kontorsvärd
  • Douglas Boldt douglas.boldt@ksl.se
    Tel: 08-615 94 31  
    • Administrativ chef
    • Strategisk HR
    • Strategisk IT
    • Upphandling
    • Lokalfrågor
    • Rekrytering
    • Arbetsmiljö
  • Elisabeth Åsén Nordström elisabeth.asen-nordstrom@ksl.se
    Tel: 08-615 94 29
    • Processledare
    • Utbildning och arbetskraft
    • Högskole- och forskningsfrågor inom utbildning
    • Högskolesamverkan
    • Lärarutbildning
    • Kunskapsutveckling
    • Förskola
    • Grundskola
  • Emil Lindqvist emil.lindqvist@ksl.se
    Tel: 08-615 94 07
    • Processledare
    • Bo och verka
    • Inflyttning och delaktighet
    • Vuxenutbildning
  • Emma Fredriksson emma.fredriksson@ksl.se
    Tel:  08-615 94 38
    • Processledare
    • Hälsa och stöd
    • Individ och familj
    • Psykiatri
    • Beroende
    • dimensionering lärarutbildning
    • FoU utbildning
  • Eva Rehnberg uedb-support@ksl.se
    Tel: 08-615 94 60
    • Systemförvaltare
    • Gemensam gymnasieregion
    • UEDB
  • Frida Mörtlund frida.mortlund@ksl.se
    Tel: 08-615 94 36
    • Processledare
    • Bo och verka
  • Frida Nilsson gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Gunilla Gruvegård gunilla.gruvegard@ksl.se
    Tel: 08-615 94 19
    • Processledare
    • Gymnasieantagningen
    • e-strategi
  • Gunilla Hjelm-Wahlberg gunilla.hjelm-wahlberg@ksl.se
    Tel: 08-615 94 40
    • Verksamhetschef
    • Hälsa och stöd
    • Utbildning och arbetskraft
    • Hemsjukvård
    • Samverkan med Stockholms läns landsting
  • Gunilla Weidenfors gunilla.weidenfors@ksl.se
    Tel: 08-615 94 21
    • Förbundssekreterare
  • Göran Andersson goran.andersson@ksl.se
    Tel: 08-580 021 01
    • Förbundssekreterare
    • Svealands Kustvattenvårdsförbund
    • Östra Sveriges Luftvårdsförbund
    • Luftföroreningar
    • Vattenvård
  • Helena Faxgård helena.faxgard@ksl.se
    Tel: 08-615 94 04
    • Strategisk kommunikatör
    • Press
  • Helene Ulander helene.ulander@ksl.se
    Tel: 08-615 94 56
    • Handläggare
    • Produktionssamordnare
    • Gymnasieantagningen
  • Ingela Lidén ingela.liden@ksl.se
    Tel: 08-615 94 23
    • Processledare
    • Bo och verka
    • Infrastruktur och bostäder
  • Jeanette Eriksson jeanette.eriksson@ksl.se
    Tel: 08-615 94 63
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Johanna Ström gyantagningen @ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Jonas Hagetoft jonas.hagetoft@ksl.se
    Tel: 08-615 94 30
    • Processledare
    • Bo och verka
  • Karin Bengtsson karin.bengtsson@ksl.se
    Tel: 08-6159411
    • Processledare
    • Öppenhet och digitalisering
    • Hemsjukvård
    • E-hälsa
    • Digital agenda Storstockholm
    • Förutsättningar för e-förvaltning
  • Karin Soffiantini-Yildiz karin.soffiantini-yildiz@ksl.se
    Tel: 08-615 94 34
    • Processledare
    • Utbildning och arbetskraft
    • Högskole- och forskningsfrågor inom utbildning
    • Högskolesamverkan
    • Lärarutbildning
  • Karin Törnquist karin.tornquist@ksl.se
    Tel: 08-615 94 12
    • Processledare
    • Bo och verka
    • Inflyttning och delaktighet
    • Vuxenutbildning
    • Integration
  • Kicki Odin gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-615 94 55
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Lena Liljeqvist lena.liljeqvist @ksl.se
    Tel: 08-615 94 42
    • Uppdragssekreterare
    • Bo och verka
  • Lisa Engman gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Madeleine Hybinette madeleine.hybinette@ksl.se
    Tel: 08-615 94 41  
    • Uppdragssekreterare
    • Bo och verka
    • Inflyttning och delaktighet
    • Öppenhet och digitalisering
  • Madeleine Sjöstrand madeleine.sjostrand@ksl.se
    Tel: 08-615 94 01
    • Förbundsdirektör
  • Magnus Björkström magnus.bjorkstrom@ksl.se
    Tel: 08-615 94 15
    • Processledare
    • Utbildning och arbetskraft
    • Gemensam gymnasieregion
    • Vuxenutbildning
  • Maria Nordström gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Systemförvaltare
    • Gymnasieantagningen
  • Marisell Novoa gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Gymnasieantagningen
  • Mia Simm mia.simm@ksl.se
    Tel: 08-615 94 22
    • Projektledare
    • Bo och verka
    • Miljö, energi och klimat
    • Energieffektiviseringsnätverk
    • Regionala noder för energikartläggning
    • Energikartläggning
  • Nina Strömberg Dominkovic' nina.dominkovic@ksl.se
    Tel: 08-615 94 02  

    Ej i tjänst
    • Processledare
    • Hälsa och stöd
  • Roger Svanborg roger.svanborg @ksl.se
    Tel: 08-615 94 32
    • Verksamhetschef
    • Vuxenutbildning
    • Infrastruktur och bostäder
    • Miljö, energi och klimat
    • Kommunalteknisk infrastruktur
  • Stefan Karlsson gyantagningen@ksl.se
    Tel: 08-580 080 00
    • Handläggare
    • Systemadministratör
    • Gymnasieantagningen
  • Susanna Thulé susanna.thule@ksl.se
    Tel: 08-615 94 27
    • Kommunikatör
  • Thomas Fredriksson thomas.fredriksson@ksl.se
    Tel: 08-615 94 49
    • Processledare
    • Bo och verka
    • Infrastruktur och bostäder
    • Miljö, energi och klimat
    • Kommunalteknisk infrastruktur
    • Kultur och fritid
    • VAS-rådet
    • Geodatarådet
    • Regionalt energikontor
  • Ulrika Pudas ulrika.pudas@ksl.se
    Tel: 08-615 94 33
    • Processledare
    • Utbildning och arbetskraft
    • Gemensam gymnasieregion
    • Samverkansavtal
    • Programpriser
    • Strukturtillägg
    • Utbud
    • Nationella program
    • Yrkesprogram
    • Tilläggsbelopp
  • Åsa Radne asa.radne@ksl.se
    Tel: 08-615 94 16
    • Processledare
    • Hälsa och stöd
    • Utbildning och arbetskraft
    • Samverkan med Stockholms läns landsting
    • Gemensam gymnasieregion
    • Sekretariat BUSSAM
    • Grundskola
    • Egenvård
Ladda fler